Miluj koně a on Tě bude milovat přinejmenším jako ty jeho...
Nejkrásnější pohled na svět je ze hřbetu koně...
Kůň je přítel prosím neubližuj mu...
....Miluj ho....Jako já...NAVŽDY!
Děkuji tomuto blogu,který mě učil koním,měla jsem ho moc ráda,život jde dál a já nikdy nepřestanu milovat koně..:-*

Září 2008

*Zpěv*

30. září 2008 v 15:20 | Hanini
AhoQy lidičky...Za chvíli jdu zpívat a moc se těším až všici uslyší můj pískot¨XD!!!Všichni na mě zasejc budou čučet jako kdybych přiletěla z Jupitera!!!Tj hrůza:DAle tagh co užž!!!Těším se mockyyy n naší SBORMISTRNI ,která má hlas jako operní pěvkyně:DXD....Ale vážněěě!!!
Tag se mějte a možná MOŽNÁ něco večer přidám,když to stihnu...
Tag PAPÍÍSEKKKK
Tak mi držte palečky a ať se neztrapnímXD

*Chování koní*

29. září 2008 v 19:45 | HaNiNi***
Koně jsou zvířata společeská.Ve volé přírodě žijí v malých rodinných skuinách nazývaných tabuny,které se někdy sdržují do větších stád.Také domácí koně,mají-li možnost projevují tendnci ke stejnému vrozenému chování.Většina koní miluje společnost svých druhů a jsou nešťastní,jestliže na pastvině nebo ve stáji zůstanou osamocenia nemají žádného z nich na dohled.
LEKNUTÍ
Navzdory domestikaci je kůň plaché zvíře.Když dostane strach,může reagovat bouřlivě-kopáním nebo i útěkem.Snadno se poplaší,když se ozve hlasitá rána,když spatří něco neznámého nebo uslyší zvláštní zvuky.Vyleká ho také nezkušený jezdec,klouzající sedlo nebo i přelétnuvští stín či přítomnost prasete.Bývá pak zcela přirozené,že začne pobíhat nebo se bude vzpínat.Mezi známky strachu patří také to,že se kůň třese,koulí očima tak,že ukazuje bělmo,nebo se potí.
HRABÁNÍ KOPYTY A PŘEVALOVÁNÍ
Koně se válejí buď pro potěšení,nebo aby se podrbali či odstranili z těla pot nebo vylínalou srst.Nejraději se válejí v bahně,písku,prachu nebo ve sněhu.Divoké převalování na zemi je obvykle známkou dobrého zdraví.U netrpělivých nebo vzrušených koní můžeme pozorovat,že hrabou kopty-např. když jsou proti své vůli drženi na uzdě nebo když se nemohou dočkat svého krmení.Kopyty však mohou koně také vyhrabávat minerální látky ze země nebo si kypřit půdu,na které se chtějí vyválet.Někdy se stává,že netrpělivý kůň může pobíhat sem a tam kolem ohrady,podupávat a řehtat nebo bušit kopyty do vrat.Ustájení koněmohou z netrpělivosti přecházet po boxu a kopat do dvířek.
KOPÁNÍ
Koně zpravidla kopou v sebeobraně,pokud je něco ohrozí zezadu nebo vyděsí.Při boji koně většinou používají zadní kopyta, a jestliže mají dostatek prostoru,obracejí se k protivníkovi zadkem,aby ho mohli nakopnout.Něktří koně mohou také začít kopat při čištění srsti na citlivých místech,zapínání podbřišníku nebo neočekávaném dotyku.
KOUSÁNÍ
Kousání je přirozeným projevem divokých koní při potyčkách o postavení ve stádu,u domácích koní je ale povážlivou necností.Někdy může být reakcí na špatné zacházení ze strany člověka nebo příznakem špatného fyzického stavu či bolestí.Kousání však může způsobit i příliš mnoho neuváženě podávaných pamlsků.Někdy může kůň kousat i z čiré rozpustilosti,ale je třeba ho to odnaučit dříve,než se kousání stane projevem zlého úmyslu.
Nadšení
Koně podléhají vzrušení daleko snáze ve stáde něž jenotlivě.Dalo by se říci,že nadšení je pro ně nakažlivé a vyvolává u nich chuť běhat,vyhaovat,kopat,vzpínat a hrát si.Když jsou koně vzrušení,mají vztyčenou hlavu,vzpřímený krk,nastražené uši se jim neustále pohybují a nozdry jsou rozšířené,zatímco celé tělo se chvěje a působí mohutnějším dojmem.Koně pohazují hlavou,frkají a hrabou kopyty nebo podupávají,popřípadě divoce pobíhají,zdvihají vysoko ocas a tělo se jim zalévá potem.
Z knihy:KŮŇ
Prosím nekopírovat..Dalo mi to hrozně prácceee a kdyyž už tak s autorem.Nebo si to napište sami!!!

*Seznam.cz*

28. září 2008 v 8:28 | Hanini***

AhoQy lidišky!!!Já se jen chci omluvit,žhe nepřidávám žádné články,protože mě nefunguje seznam,ale internet jo...jenom ten seznam nefakčí....což mě mrzí...nemůžu stahovat obrázky atd...,ale budu se snažit něco zajímavého přidat...paa

*Help Me*

25. září 2008 v 17:08 | Hanini****
Tákžeee proberte se plísky!!!Nikdo mi sem nechodí ani Sbéčka jenom už plyšáček4 a miss Pájík a je mi to hrozně líto.Proto bych byla moc ráda,kdyby jste mi řekli nějaký nápad co sem mám přidat(samozdrřejmě v mých silách jestli to bude)Takže pišteee..Budu se snažit!!!Jinak abych řekla něco nového ze světa koní a mě ..HROZNĚ MOC jsem si ZALÁFÍNKOVALA drezuru:)takže až se konečně POŘÁDNĚ naučím jezdit tak asik začnu drezurou:)

*Mezinárodní den koní 2008*

21. září 2008 v 13:22 | Hanini***
AhoQy lidišky....včera 20.9. 2008 jsem byla na výstavě (mezinárodní)koní a bylo to super!!!Sešlo se tam hodně výynamných lidí ze všech koutů světa se svými koňmi a dělali různé jízdy...třeba tam byly paní ,které jezdily drezuru na krásných fríských koních a nebo tam byl Petr Eim mistr světa ve voltiži a předváděl tam opravdu nádherné výkony a třeba tam bylo taky spřežení mini horsů a to jich tam bylo deset a bylo to hrozně roztomilé.A pak tam byl vstup do stáje..Mohli jste si pohladit jakéhokoli koně pokud tam nebylo napsané nesahat....Bylo to nádhernéééé....Pokud chcete teď přesvědčit rodiče,aby vás teď vzali a odjeli byste do Lysé nad Labem a podívali byste se na krásné koně,protože je to i dnes...můžete vřele doporučuji!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!NENECHTE SI TO UJÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍTTTTTTTTTT!!!!papaaaa
vaše Hanini***

*Co se dělo v Pardubicích?*

13. září 2008 v 9:50 | zdojíkk
Ohlédnutí za Koňmi v akci 2006...
Autor: Dominika Švehlová
… aneb jaké to tam bylo? Přiznám se, že díky výbornému využití prostorových možností pardubického závodiště ani po dvou dnech strávených na této unikátní koňské akci to vlastně pořádně nevím. Za dva víkendové dny jsme nestihli důkladně sledovat všechny programy ani ve třech lidech. Koně v akci skutečně žili; a to nejen ze strany vystavovatelů a účinkujících, ale i ze strany diváků. Pokud jste se rozhodli strávit slunečný záříjový víkend, či jeho část, ve společnosti nejrůznějších koní, pak jste si nemohli zvolit lépe. Pokud jste se 9. a 10. září 2006 do Pardubic z jakéhokoli důvodu nedostali, přečtěte si a prohlédněte aspoň pár postřehů z této jedinečné akce.
Co se v Pardubicích dělo
Brány areálu pardubického závodiště se v sobotu otevřely v devět hodin ráno. Než se člověk stačil rozkoukat, mohl od vchodu rovnou přeběhnout na travnaté kolbiště, kde se konalo první kolo formanské jízdy, následované šampionáty welšských a shetlandských pony a ukázkami práce ovčáckých psů s ovcemi. O hodinu později ožily i další předváděcí plochy. Zatímco na pískovém kolbišti mezi sebou soutěžily parkurové dvojice, v paddocku se rozběhl kolotoč chovatelských přehlídek chladnokrevných, teplokrevných i "exotických" plemen koní, na prostranství vedle stájí se v přenosné kruhové ohradě spustil celodenní program "westernového městečka", v cílové rovince před tribunami se rozpoutal hlavní program dne, v němž na sebe kromě krátké polední přestávky plynule navazovala nejrůznější vystoupení jezdecká, vozatajská i chovatelská, takže mohla potěšit zrak i sluch skutečně široké veřejnosti. Po obědě se velká část přihlížejících přesunula kousek dále na oranici a kochala se precizní prací chladnokrevných koní soutěžících v orbě. A kdo ještě v pět hodin neměl po celém dni dost, mohl z tribuny sledovat zajímavé ukázky westernového ježdění na pardubické malé oranici a po nich na trávě přímo před nosem fandit soutěžícím v napínavém finále těžkého tahu.
Neděle vypadala podobně. Pískové kolbiště pouze trochu poupravili, aby se zde mohli utkat nejmenší soutěžící ve Šetlandiádě 2006, a travnaté kolbiště pro změnu ožilo napínavou soutěží ovladatelnosti v kládě, po níž následoval vozatajský parkur a druhé kolo formanky. Hlavní program v cílové rovince a "westernové městečko" měly podobný průběh jako v sobotu. Protože s výstavou Koně v akci se v areálu pardubického závodiště konala také krajská výstava ovcí, mohli se návštěvníci pokochat i těmito načechranými zvířaty a ochutnat, osahat či si koupit nejrůznější ovčí produkty.
Milovníci umění mohli po oba dva dny navštívit hned tři výstavy s koňskou tématikou, vědění chtiví návštěvníci si mohli zase poslechnout přednášky na témata paso fino colombiano, přeprava koní a rovnováha koňské končetiny. Kdo chtěl, měl možnost se koňobusem projet po dráze Velké pardubické steeplechase nebo si zkusit na umělém koni dostihový cval i trysk. Přestože cílem návštěvníků této výstavy jistě nebyly výhodné a ještě výhodnější nákupy, vybrat se dalo z celého sortimentu jezdeckých, vozatajských a chovatelských potřeb a ve chvílích odpočinku nebyl problém posedět u dobrého jídla a pití buď v restauraci nebo za tribunou D na krásném "babím" sluníčku za poslechu cimbálové hudby.
Jaké to vlastně bylo
Budu-li stručná: velmi pestré. Budu-li úpřimná: pro jednoho člověka nemožné ani za dva dny stihnout všechno. Budu-li konkrétní: zvládla jsem při veškeré dobré vůli shlédnout většinu hlavního programu, část soutěží v orbě, ovladatelnosti v kládě a těžkém tahu, část programu westernového městečka, vůbec jsem se nestihla podívat na parkury, chovatelské přehlídky, formanskou jízdu, výstavy, přednášky a minula jsem i ovečky.
Hlavní program na předvadišti před tribunami začínal vždy slavnostním průvodem, v jehož čele kráčel trojnásobný vítěz Velké pardubické steeplechase Peruán.
Troufám si říct, že akční perlou obou dní byla kaskadérská skupina Caballos, která na svých čtyřech koních přiváděla diváky v úžas odvážnými kousky nazývanými džigitovka. Po jednom předváděli v plném cvalu seskoky, všelijaké přemety a zdánlivě legrační běh vedle koně. Nepochopitelná odvaha, hbitost a příjemné bavičské vlohy jezdců a jezdkyň i úžasná poslušnost jejich zvířat spolehlivě uvedly diváky do varu.
Lidé mají skutečně rádi akci a ocení poslušnost koní i jejich přátelství vůči svým "pánečkům". Proto je stále znovu dokáže potěšit ukázka horsemanshipu Petry Dvořákové se Sendym, byť se tato dvojice na podobných akcích ukazuje s podobným programem pravidelně už několik let. Jejich vystoupení je lehké, milé, nevtíravé, vypadá velmi samozřejmě, ať už Petra neznatelnými pokyny těla či mrkvové hůlky předvádí se svým teplokrevným hnědákem práci ve volnosti, ze země, či na jeho hřbetě ukazuje bez sedla a uždění různé cviky, překonávání překážek či vběhnutí do připraveného vozíku.
V podobném duchu se nesla i ukázka Aleny Konečné, která na holém hřbetě nenaužděného plnokrevného valacha Rochestera překonávala parkurové překážky. Ty byly postupně zvyšovány údajně až na 110 cm.
S poslušností a odvahou měla mnoho společného i ukázka pushballu, kterou nám s plným nasazením předvedly učnice SOUz Kladruby n. L. Lidé na tribunách fandili, vážně! A nehrály jenom jezdkyně, některé kladrubské klisny v zápalu sportovního klání velmi srdnatě, energicky a řekla bych i nadšeně tlačily před sebou veliký míč, jiné se zase vlastními těly snažily zabránit gólu. Tato sestava ještě později předvedla ukázku jezdeckého výcviku, z níž diváky zaujal především závěr; klisny klidně a poslušně stojící v řadě vedle sebe a dívky všelijak se otáčející v sedlech, stojící, seskakující i odcházející... A to měly v sobotu ztížené podmínky, protože hned vedle nich za velkého rachotu probíhala soutěž v těžkém tahu.
Velmi početné zastoupení meli letos v Pardubicích fríští koně. V zápřahu se představili v einhornu a randomu, jako jezdečtí koně pak vystoupili pod dámskými i "normálními" sedly.
Bohužel musím konstatovat, že jezdecké ukázky svojí kvalitou výrazně obraly na eleganci a prestiži tohoto okouzlujícího plemene. Možná si majitelé černých perel myslí, že stačí pouhá přítomnost fríských koní před diváky a jejich oslnivá čerň, rozevláté hřívy, klenuté krky a vysoká akce předních nohou zakryje nedostatečný sed jezdkyň, nedostatek choreografické fantazie při sestavování kürů či nedbalost při propracování jednotlivých cviků a figur.
No, diváci tleskali - holandská národní pýcha se líbila sama o sobě.
Drezurně znalejší si však možná posteskli, proč jsou frizáci předváděni pod skokovými sedly, proč se jejich kür skládá z neustálého kroužení v ledabylém klusu či chvílemi nekoordinovaném cvalu, proč občas neví vraná hvězda, na kterou nohu cválat, proč při snaze o práci na dvou stopách předvádí dovjice něco mezi překrokem, ustupováním na holeň a diagonálou, proč na královský valčík jede místo v elegantním shromážděném cvalu v lehkém klusu.
A tak se tři "fríská" jezdecká vystoupení poněkud rozplynula v nudě a běžné jízdárenské všednosti. O stupeň elegantnější bylo předvedení mladých fríských hřebců pod dámskými sedly Karolíny Fränkelové a Jany Vedralové, jejichž pas-de-deux bylo prostoupeno elegancí, nápadem a jistou profesionalitou.
Stejně pěkné a příjemné pak bylo i druhé pas-de-deux v dámských sedlech, tentokrát na kladrubských vranících. Barevně nápadné dvojice byly i pohybově sladěné a na dobovou hudbu předvedly standardní, avšak plynulou a líbivou jízdu.
Ukázek v drezurním duchu zde bylo více. Bohužel ani jedna nedosahovala loňské úrovně, kdy jsme mohli vidět elegantní küry s plynulými traverzálami či čistými a ladnými letmými změnami cvalu. Letos to bylo jakési předvádění základní přiježděnosti. Ostudu si však neutrhly dívky na huculech, které předvedly milou čtverylku (a protože je doplnil ještě jeden hafling, tak vlastně "pětilku"). Dobře zorganizované proplétání bílých sukní na tmavých a černých sukní na světlých koních bylo na pohled velmi pěkné a dokázalo divákům, že huculové mohou být poslušní a dokonce velmi poslušní i v drezurním obdélníku.
Zrcadlové skákání v dámských sedlech je vždy zajímavou podívanou a stejně tak oko potěší i propracovaná "několikanásobná" čtverylka Selské jízdy.
Já osobně jsem se nejvíce těšila na černého andaluského hřebce Halcona, kterého měl ve španělském stylu předvést Petr Barvík, uvedený jako "mistr ČR ve španělském ježdění v sedle". Dynamická španělská hudba, věrohodný španělský oděv jezdce i koně, zádumčivý nástup, z něhož dvojice vyrazila v (snad zamýšleném shromážděném) vznosném klusu vpřed. A už tady to začalo. Halcon prokládal klusové kroky poskakováním zádě a snahou o nacválání, příčinou čehož byla ostruha jezdce probleskující se chvílemi doslova ve slabině. V duchu jsem doufala, že to bude aspoň vzdálená podobizna loňského Maestra Antonia Angula. Místo skromného, avšak vášnivého a vzletného tance okolo pomyslné garrochy, místo jezdce a koně, jež jsou doslova jedno tělo jeden duch, jsem letos viděla juchajícího Čecha užívajícího si posezení na krásném temperamentním hřebci, který byl bohužel viditelně nespokojený s pobídkami ostruh i cukáním otěží. Snaha o domu vaqueru se postupně změnila v radostný cval tam a zase zpět, snad jen celé překroky v klusu trochu připomněly tuto typickou španělskou "disciplínu". Ale diváci tleskali - možná právě takto si Středoevropané představují španělský oheň v duši…
Exotiku představovali také indiáni Jiřího Votavy. Dokonalé repliky indiánských oděvů, sedel, výstroje i zbraní kazila pouze americká vlajka, kterou by představitel skutečných rudých tváří dost pravděpodobně tak hrdě na svém koni nenesl.
Jezdecké ukázky byly pravidelně prokládané ukázkami vozatajskými, v nichž se nám představilo široké spektrum koní; od maličkých minihorse, přes shetlandské pony velše, haflingy, fríské a kladrubské koně, až po chladnokrevné tahouny.
Nechyběla ani představení nejrůznějších plemen koní, od známých "teplokrevníků" a "chladnokrevníků" přes méně známé "pony" a "malé koně" až po exotické achaltekince a vzácné paso fino colombiano ing. Kubeši. Ti nás už druhý rok uchvátili svým nezvyklým mimochodem.
O tom, že paso finové jsou velmi pohodlní, se mohli diváci přesvědčit, když pan Kubeša bez problémů pronesl sklenici s vínem okolo celé tribuny až do rukou organizátorky celé akce, paní Hromádkové.
Ale hlavní program nebyl jen o koních. Velký úspěch sklidila borderkolie Aňa, která naprosto dokonale převedla cílovou rovinkou skupinku ovcí. Naprostá oddanost paničce a své práci si vysloužila obrovský aplaus z tribun. Zajímavá a poučná byla ukázka tradičních dožínek v podání skupiny dětí, rodičů i zvířat pod vedením pí. Bártové.
Westernoví koně byli samostatným světem pardubické výstavy. Ať už v kruhové ohradě "westernového městečka" nebo na hlavním předvadišti ukázali westerňáci, že chtějí a umí - předvést sebe, předvést své koně i svůj jezdecký styl! Za pomoci vynikající komentátorky Míši Zachové celé dny seznamovali diváky s historií, charakteristikou i výkonností westernových plemen koní, celý den vysvětlovali, v čem spočívá správný westernový výcvik, na čem se zakládá harmonický vztah jezdce a jeho koně. Příznivci westernu si rozhodně přišli na své, ale i ti, kteří toho o tomto stylu ježdění mnoho neví, se dozvěděli spoustu zajímavých informací.
Mě osobně je jen líto, že podobnou propagaci nemá například drezurní ježdění, že podobné nadšení a radost ze své práce v sedle neprokazují hlavní představitelé i této disciplíny v České republice. Představa, že se na jednom místě sejdou naši drezurní juniorští i seniorští mistři, jejich trenéři a zasvěcený komentátor a společně a přátelsky vtáhnou do tajů drezurního ježdění širokou veřejnost, je asi příliš odvážná a pravděpodobně zavání utopií.
Co na závěr?
Suma sumárum, sečteno a podtrženo, krom parkování a opožděného zveřejnění podrobného programu na internetu poměrně dobře zvládnutá organizace (dokonce ani nebyly dlouhé fronty na WC a většinou ani na jídlo!), pestrý program pro celou rodinu, výborně využité prostory závodiště, rozumné možnosti nákupu, ideální počasí, příjemná atmosféra - a vyjde nám letošní výstava Koně v akci v dožínkovém duchu. Jaká bude její podoba za rok? Doufám, že ještě o stupeň lepší. Už se těším.

*Fotky mého Andíčka*

12. září 2008 v 19:12 | Hanini*** |  *můj Andíček*
AhoQy...Rozhodla jsem se,že sem dám fotky mého milovaného papouška Andíčka- je to korela.A protože ho hrzně moc MILUJU tak už myslím,že nic psát nemusím..stačí snad...,Že ho miluju,že si ho vážím,je to má opora a ten JEDINÝ mi NIKDY NEŘEKL "JDI DO HÁJE"Andy MILUJU TĚĚĚ
Tlošku mázlý,ale newa
Stačí se na něj podívat a už podlehnete jeho šarmu...
Dobrý den,jsem "KING"!....Tak pokleknete už?
CSSS NIKDO NA MĚ NEMÁ:)
No,moc NEČUM nebo Tě tě tě tě.....víš co udělám...Já Tě Tě...KLOVNŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮ
Jsem naštvanej tak na mě nemluvvvvvvvvvvvvvvvvvvvv!!!!/omlouvám se za kvalitu,ale ontam vypadá tak srandovně:D XD
Právě jsem NEPŘÍTOMEN sprchuju se..hehhh..

*O čem se zdá koním?*

11. září 2008 v 14:55 | Hanini***

O čem se zdá koním?

Úvodem...

Koně dokáží spát vestoje. Je to mezi laickou veřejností docela známá věc, kterou potvrdí i odborník. Kůň má speciálně uzpůsobené svalstvo, šlachy a vazy končetin a krku, které vytváří tzv. mechanizmus neúnavného stání. Pokud kůň spí vestoje, zatěžuje obě hrudní končetiny, zatím co pánevní končetiny v zatěžování střídá. Odpočívající pánevní končetinu má odlehčenou a opírá se o zem jen předním okrajem kopyta. Je to jakýsi "pohov". Krk má ve vodorovné poloze, oči jsou přivřené. Tato poloha vyžaduje minimální svalovou námahu. Mohlo by se tedy zdát, že ležení není pro koně nevyhnutelné. Opak je však pravdou.

*The end*

1. září 2008 v 11:39 | Hanini***
Už je to tu zase...ŠKOLA a zase jenom ta ŠKOLA!!!!!Ale tag co vzdělávat se musíme...tag jako ježdění na koni..tomu se také učit musíte..No jo ježdění to není žádná hračka...Mě osobně se prázdniny líbily a docela jsem si ai odpočinula...Akorát se vůbec netěším na hodiny matiky...ty bych nejradši utopila...Matika mě totiž VŮBEC nejde...I kdybych nad tím seděla třeba pět hodin do tý mý hnusn palice se too nevleze..asi namám dostatek logiky...Jinak čeština je dobrá ta mi dóca jde..pak takový ty třeba hud. výchova a Vv to mě baví taky přírodopis nebo němčina...nebo dějepis..to je taky docela v poho..Ale třeba matika,zeměpis,fyzika,ájina..to mi nejde..:(to zase budou trapasy na hodiněě matiky:(vážně se na to netěším:(..no nic každý máme nějaké slabiny v předmětech a některé předměty jsou super,ale jinak škola je docela prima...já totiž nepatřím moc mezi ty lidi,kteří se chtěji jenom flákat na gauči u televize nebo trůnit celé dny u kompu...joo samo žhe miluju můj blog o kterej se starám,ale občas si opravdu muusím od komplíku odpočinout..to bych pak nevěděla VŮBEC nic=oD..Tag papís Hanini***...

*Jsem zpátky*

1. září 2008 v 11:29 | Hanini***
Ajojky návštěvníci..Tag jsem už zase z5 :o))..Doufám,žhe se zase nic tag nezměnilo a vše je pořád při starém...Snad na mě nejste naštvaní,žhe jsem tu tag dlouho nebyla...i když teda počet komentářů?!Podle toho vidím jag moc sem návštěvníci a SBéčka chodí..(některé).....Moc mě to mrzí..Snaha jje no...A co se týká soutěže na blogu anyseklove.blog.cz z toho taky nic nebude...Jinak Chorvatsko bylo krásně slunné a tábor byl taky nakonec dóca dobrej=o))...Tag sem choďte abych alespoň trochu byla šťastná,žhe sem někdo chodí..papa Hanini***...

Citát:,,Člověk obklížený živly,které se spikly k jeho zkáze,by navždy zůstal otrokem,kdyby z něj kůň neudělal krále."

Díky za návštěvu a přijď zase do koňského ráje!KONĚ JSOU MŮJ ŽIVOT!