Miluj koně a on Tě bude milovat přinejmenším jako ty jeho...
Nejkrásnější pohled na svět je ze hřbetu koně...
Kůň je přítel prosím neubližuj mu...
....Miluj ho....Jako já...NAVŽDY!
Děkuji tomuto blogu,který mě učil koním,měla jsem ho moc ráda,život jde dál a já nikdy nepřestanu milovat koně..:-*

Srpen 2008

*Odjezd =o(*

9. srpna 2008 v 11:17 | Hanini***
Takže jak asi vidíte,bohužel odjíždím dne 10.8 2008...A odjíždím brzy ráno...,protože si musím také pořádně zabalit tag už píšu,žhe odjíždím....Dnes je 9.8. a já už sem nic nepřidám,protože jsem teď ráno sem toho přidala docela dosti a myslím,žhe to do toho září vydržíte....No,jak jste slyšeli vracím se až poslední srpnový den=o((...Takže bohužel...Blog pozastavuju z tohoto důvodu..Jinak co se týká soutěže na blogu anyseklove.blog.cz hllasujte dál..PROSÍM...předpřipravené články dávat nebudu...snad to vydržíte...omlouvám se...a ani se mi na ten zakletej tábor echce..a pak k moři...to moře mě docela láká,ale ten tábor....takže se omlouvám..i SBéčkám,žhe je nebudu navštěvovat..Tag hezkej zbyek prázdnin a tímto slovem blog POZASTAVUJU...papís Vaše Hanini♥

*Velikonoční balíček*

9. srpna 2008 v 11:09
Kniha-Kája míří do černého.
Anděl koní-speciál-KOMIKS!
DVD-Můj kůň:DVD-film!
Prsten s koníky.
Záložka do knihy.
Kniha-Hříbě je na světě:NAUČNÁ!
Figurka Shetlandského poníka-a k němu Magická karta.
Jmenovka.

*Řehtací balík*

9. srpna 2008 v 11:08
Zase starý....Ale tag co už XDTyp balíčku: Ordinary

Cena balíčku: 398 Kč (+58 Kč poštovné a balné)
Zázrak v nebezpečí

Samantha McLeanová se dozví, že její milovaný hřebeček Zázrak má být prodán na aukci. Napřed propadne smutku a zoufalství, ale pak se rozhodne, že se jen tak nevzdá a bude o svého koně bojovat. Začne hledat možnosti, jak Zázraka zachránit, ale čím víc se toho dozvídá, tím se zdá celá situace beznadějnější. Aukce totiž nehrozí jen Zázrakovi, ale celé farmě, kde Samantha žije. Samantha nakonec poprosí o pomoc kamarádku Ashley a společně se pokusí vymyslet řešení. Dokážou dvě mladé dívky zachránit hřebečka i farmu před aukcí?


Tajemství soumraku

Salma se vydá se svými kamarády a panem Vazquezem na prastarý zámek, kde probíhá natáčení romantického filmu o mladých lidech a koních. Přivezou na natáčení své koně, pomáhají hercům a dokonce si zahrají ve filmu! Salma se seznámí se synem hraběte, kterému zámek patří, a společně s kamarády se snaží rozluštit tajemné a znepokojivé události, ke kterým během natáčení dochází. Na zámku se objevují duchové, je tam tajemný labyrint, ukrytý poklad a v oknech se zjevuje podivná žena, která vždycky záhadně zmizí. Když se však někdo opakovaně pokouší ukrást koně, Salma pochopí, že je třeba začít jednat a tajemství zámku rozluštit!

Carousel - Tajemství prastarého kolotoče

Dámy a pánové, pojeďte s námi! Vítejte v SuperRide - v tom nejlepším zábavním parku na celém světě, Mandy Ferrisová má plné ruce práce a její život rozhodně není žádná nuda. V zábavním parku SuperRide se stará o koně - o ty opravdové i o ty umělé, kteří zdobí prastarý kolotoč. A když se objeví Půlnoc, kůň, který na kolotoči chyběl, a Mandy dostane tajemný náhrdelník, objeví dívka tajemství, proč je jízda na tomhle kolotoči tou nejúžasnější ze všech!

Kartáč na koně

Užitečný kartáč na koně s logem Pony clubu. Určitě se ti bude hodit!Pony budík

Krásný budík s motivy koníků. Teď už se budeš těšit na každé ráno, protože tě probudí řehtání tvých milovaných zvířat!


Magická karta

Tentokrát ti přinášíme tři obrázky a informace o islandském koni.Překvapení

Překvapení samozřejmě nemůže chybět. Maličkost, která vždycky potěší!


Samozřejmě nebude chybět ani Pony magazín.
Zdroj: Ponyclub.cz

*Chceš se stát členem?*

9. srpna 2008 v 11:05

Chceš se stát členem?

Využij jedinečné příležitosti a staň se členem nejlepšího knižního klubu pro děti, které milují koně!

Můžeš si Pony club vyzkoušet a ušetřit:
Objednáním našeho velkého uvítacího balíčku (důležité: objednací formulář dej vyplnit svým rodičům!), ve kterém najdeš 8 super překvapení, se automaticky staneš členem Pony clubu. Za objednávku přes internet dostaneš navíc hodinky s překrásnými divokými koňmi. A to vše za pouhých 148 Kč + 48 Kč poštovné a balné.
To vše je pro tebe:
Pony club ti nabízí 12 klubových ročně: 8 balíčků "Dobrodružství" se skvělými knihami, dárečky a spoustou překvapení a 4 extra velké balíčky "Speciál"*. Pokud máš zájem obdržet následující balíček, nemusíš vůbec nic dělat. Balíček ti přijde automaticky.
Kupuješ jen to, co koupit chceš:
V každém vydání Pony magazínu, bezplatného časopisu pro členy, ve kterém je vždy představen obsah příštího balíčku, nalezneš takzvaný stop-kupon. Pokud si přeješ další zásilku vynechat, stačí, když nám do uvedeného data stop-kupon odešleš. Můžeš nám také zatelefonovat na naši horkou linku 235 004 003 nebo nám poslat sms. Pony magazín však dostaneš i v tomto případě. ZDARMA!
Nepodstupuješ žádné riziko:
Své členství v klubu můžeš kdykoli vypovědět. Stačí nám zavolat nebo napsat.

Staň se členem Pony clubu ZDE!
* Cena balíčků se pohybuje od 348 do 498 Kč. Poštovné a balné činí pro každý balíček 48 Kč.

Zdroj: Pony Club

*Co je to Pony Club?*

9. srpna 2008 v 11:04
Jak to všechno začalo…
Pony club vznikl před více než 20 lety v Norsku a od té doby se stále rozrůstá. Dnes se už více než 200 000 členů v deseti zemích každý měsíc těší na svůj balíček. V Čechách existuje Pony club od října roku 2005.
Co je to Pony club?
Pony club je knižní klub pro všechny holky a kluky, kteří milují koně (dárky jsou ovšem určeny spíše dívkám). Heslem Pony clubu je 100% koní a 100% zábavy. Pony club ti, pokud budeš chtít, každý měsíc pošle až domů balíček s úžasnými knížkami a užitečnými koňskými dárky.
Balíček od Pony clubuPokud chceš, můžeš každý měsíc dostat balíček od Pony clubu. Každý balíček je plný napínavých knih, které přečteš jedním dechem. Nejnapínavější dobrodružství, nejzábavnější příběhy ze stáje, hrůzostrašné tajemné historky… V některých balíčcích najdeš také užitečné naučné knížky, které napsali praví odborníci, nebo encyklopedie se snovými fotkami krásných koní. Kromě toho najdeš v každém balíčku alespoň tři praktické a krásné dárky s koňskými motivy a jedno skvělé překvapení, které se nikde jinde nedá koupit. Těš se na praktické dárky, které ocení tvůj koník, roztomilé zvířecí mazlíčky, sběratelské karty, překrásné plakáty, trendy šperky a mnohem, mnohem více! Kromě toho dostaneš v každém balíčku Pony magazín, klubový časopis s tipy, triky, vtipy, obrázky, výherními soutěžemi se super cenami, veselými komiksy a super fotkami koní. Pony club je prostě cool!
Jeden klub = mnoho výhod
  • Pony club ti nabízí super dobrodružné knihy o koních a užitečné naučné publikace. Knížky z Pony clubu se jinde nedají koupit - získáš je jen u nás, pohodlně poštou až do schránky a za super výhodnou cenu!
  • V Pony magazínu najdeš každý měsíc soutěže o super ceny, jako je například ohlávka, sada na čištění koní, batoh s rádiem, super bunda... A jednoho dne určitě uspořádáme i soutěž o koně!
  • Pony club ti nabízí dvanáct balíčků ročně se super knihami a krásnými dárky. Můžeš si koupit tolik balíčků, kolik chceš, na rozdíl od jiných klubů tě nenutíme kupovat balíčky všechny. Své členství můžeš navíc kdykoli bez udání důvodů zrušit. A když máš jakýkoli problém, můžeš zavolat na naši horkou linku 235 004 003, kde ti milé operátorky odpoví na všechny otázky a poradí, co máš dělat. Pony clubu můžeš věřit, hraje vždycky fér.

Zdroj: Pony Club

*Uvítací balíček*

9. srpna 2008 v 11:02

Tohle všechno najdeš ve svém super velkém uvítacím balíčku:

Pokud se staneš členem Pony clubu, zašleme ti zásilku plnou nádherných věcí!
Tenhle velký uvítací balíček získáš za pouhých 148 Kč (+ 48 Kč poštovné a balné)

1. Knížka - Hříbě jménem Naděje
Napínavý příběh o odvážné Ashley, která se nechce smířit s tím, že by její Naděje mohla zemřít...

2. Můj první poník
Fantastická kniha plná užitečných rad, tipů a nádherných fotek.


3. Starshine legacy

PC hra, ve které odhalíš tajemství Duchů na koních! Staň se Lisou a zažij super dobrodružství.
4. Klubový maskot Willy
Rošťák Willy, jeden z maskotů Pony clubu, bude pořád s tebou!
.5. Kalkulačka

Super praktická kalkulačka s Willym a Borisem.
6. Plakát s nádhernými koňmi
Obrovský plakát s pohádkově krásnými koňmi.
7 . Pony magazín

Tvůj klubový časopis se spoustou super článků, tipů, básniček, fotek, obrázků, vtipů...

8. Překvapení
Super dárek, který můžeš získat jen v Pony clubu! Ale neřekneme ti, co to je, musíš být trpělivý!
Rezervační formulář najdeš ZDE!
Zdroj: Pony Club


*Oddechový balíček*

9. srpna 2008 v 11:00
Květen je tu a s ním i spousta perných chvilek při polsední záchraně známek, které se objeví na tvém vysvědčení. Abychom ti dopřáli chvíli oddechu, připravili jsme pro tebe Oddechový balíček. Knížky, které ti pomohou odreagovat se od všeho toho shonu, jsou tentokrát opravdu úžasné. A když se budeš chtít učit na sluníčku, kšiltovka Pony clubu ti zaručí pohodlí. A na co všechno se můžeš těšit?


Typ balíčku: DobrodržstvíPoslední šance pro Drahokam
Diablo 6

Představte si, že najdete koně svých snů…
Ztělesňuje všechno, po čem jste kdy toužili… A teď si představte, že se někomu jinému promění ve zlý sen…
Riki a její kamarádi se těší, že prodloužený víkend ve věhlasné stáji bude opravdu vzrušující a že zažijí něco, co ještě nikdy nepoznali. Mají pochopitelně pravdu, jenže se všechno vyvine docela jinak, než čekali…


Útěk k oceánu
Kelsie tráví se svým bratrem prázdniny u přísné tety Maggie. Jednoho dne potká Kašpara - bílého koně, kterého si na první pohled zamiluje. Jeho majitel, pan Harefield, si ale myslí, že je nebezpečný, a chce se ho za každou cenu zbavit. Kelsie se rozhodne koně zachránit a spolu s bratrem Andym a kamarádkou Jenny vymyslí odvážný plán…
Začátek nové knižní řady Sedlový ostrov!!!

Trendy kšiltovka
Buď v létě nejkrásnější s kšiltovkou od Pony clubu!

Rámeček na fotku
Rámeček na fotku ve tvaru vítězné stužky! Vystav si sebe nebo svého nejmilejšího koníka coby vítěze závodu.

Sběratelská figurka
Tentokrát nalezneš v balíčku figurku shirského koně.

Hvězdná magická karta
Spolu se sběratelskou figurkou dostaneš i "hvězdnou" magickou kartu s "měnivou" fotkou a informacemi o shirském koni.


Překvapení

Abychom ti udělali dvojnásobnou radost, dostaneš tentokrát překvapení hned DVĚ!

*Holywoodský balíček*

9. srpna 2008 v 10:58
Tak už je to konečně tady, poslední školní měsíc! S našim Hollywoodskym balíčkem si prázdniny určitě užiješ! Ještě aby ne, čeká tě pokračovaní Starshine komiksu, další díl Srdíčka a hlavně dlouho očekávaný film MONOCERUS - Záhadný jednorožec! Tenhle balíček opravdu stojí za to! Nejen zážitky z prázdnin si můžeš zapisovat do svého nového diáře a tentorkát ti každou stránku pomůže vyhledat záložka s Willym a Borisem. V balíčku také najdeš magickou kartička a figurku do sbírky, tentokrát s irským tinkerem a samozřejmě nebude chybět ani skvělé překvapení!

Typ balíčku: Speciál
Srdíčko 4 - Další šance
Amy moc dobře ví, že Tom je důležitý pro Srdíčko - a také pro ni. On jediný skutečně chápe význam útulku, a zachraňování a léčení koní se věnuje právě tak oddaně jako ona sama. Když však na farmu nastoupí Ben, nový pomocník, jejich přátelství dostane povážlivé trhliny. Jenže Amy dlouho nechápe, jak odstrčený si Tom připadá. A když si to konečně uvědomí, pochopí, že se Tom možná rozhodl odejít ze Srdíčka navždy.

Starshine Legacy 2
Dark Core je na tahu... a v jejich nekalých plánech jim může zabránit jen sesterstvo Duchů na koních!

DVD Monocerus
První film z produkce Pony clubu! Budeš svědkem napínavého příběhu Sáry a její rodiny, kteří se díky dědictví ocitnou uprostřed záhadných událostí... Překoná Sára svůj strach z ježdění a vrátí se znovu k závodění? Zavede tajemná figurka jednorožce Sáru k pokladu, nebo se bude opakovat osud její babičky?

Školní diář
Super školní diář na rok 2007/2008 se spoustou rad, tipů, testů a hádanek,
s koňským horoskopem, veselými komiksy a koňským snářem. S námi už nikdy na nic nezapomeneš!!!
Přívěsek s Willíkem a Borískem
Připevni si je na záložku k diáři a oba rošťáci budou pořád
s tebou!Sběratelská figurka
Tentokrát nalezneš v balíčku figurku irského tinkera.


Hvězdná magická karta
Spolu se sběratelskou figurkou dostaneš i "hvězdnou" magickou kartu s "měnivou" fotkou a informacemi o irském tinkerovi.Překvapení

Překvapení samozřejmě nemůže chybět. Co to asi bude tentokrát?
zase staré vydání..já to sem dávám,protože se mi ty balíčky líbí..♥ =o)) XD

*Azurový balíček*

9. srpna 2008 v 10:56
Azurový balíček
najdeš na stránce: www.ponyclub.cz
je to sice starý balíček,ale hezký..
budou tu také jiné starší balíčky,které jsou také krásné a proto je sem dám..♥

Léto je v plném proudu a je třeba si ho náležitě užít! Na výlet, k vodě nebo ke koním, tílko z Pony clubu se ti bude určitě hodit. Tílko má nastavitelná ramínka, proto se nemusíš bát, že by ti bylo malé nebo velké, pasuje prostě každému! V tomhle balíčku nenajdeš jen další díl Plnokrevníka, ale také dlouho očekávanou figurku a hvězdnou kartu fríského koně! Tenhle vraník ti ve sbírce prostě nemůže chybět! Užij si léto s Pony clubem!

Typ balíčku: Dobrodružství
Přes překážky
Sára o prázdninách zamíří za svou kamarádkou Jessií, která žije v Anglii. Tam se seznámí s Fionou, skvělou jezdkyní, která se ovšem po nehodě bojí skákat. Podaří se jí Sáře pomoct? A kdo je ona tajemná dáma, na kterou Sára pořád naráží? A co Mike, nezradí Sáru se Sussií?

Naděje vítezí
Naděje je ve druhém roce své závodní kariéry hvězdou stáje Townsend Acres - jenže pak se stane něco strašného. Žokejka Jilly, kterou jako jedinou Naděje na svém hřbetě snese, se při dostihu zraní a nemůže trénovat. Jediná osoba, která na Naději jezdit může, je Ashley.
I když ještě nikdy nejela v dostihu, je teď pro Townsend Acres jedi-
nou nadějí. Stačí však její pevné odhodlání a důvěra její kobylky k tomu, aby to tyhle dvě navzdory předpokladům dotáhly až
k vítězství?

Trendy tílko
Super módní kus do tvého šatníku. Letos v létě budeš hvězdou všech táborů nebo královnou pláží!Sběratelská figurka
Tentokrát nalezneš v balíčku figurku fríského koně.


Hvězdná magická karta
Spolu se sběratelskou figurkou dostaneš i "hvězdnou" magickou kartu s "měnivou" fotkou a informacemi o fríském koni.Překvapení

Překvapení samozřejmě nemůže chybět. Tentokrát skvělý praktický dárek!


*1.ocenění*

9. srpna 2008 v 10:41 | Hanini****
Mám tu pro mě od Janushky diplomek za spřátení...Je moc krásný... ♥♥dík moc!

*Znaky těla koní*

9. srpna 2008 v 10:22
Znaky na těle koní
K bezpečné identifikaci koně nám slouží získané a vrozené znaky, které se pečlivě zaznámenávají v dokumentech vedených chovatelskými institucemi.
Vrozené znaky - jsou to znaky, se kterými se kůň narodí nebo se projeví po narození.
Na hlavě:
Prokvetlé čelo - na čele je několik chlupů jiné barvy než srst
Kvítek, hvězda - několik chlupů soustředěno na malé místo
Lysina - je různě utvářena, může být i uprostřed nosu - pak ji označujeme jako nosní pruh, který může být i přerušovaný
Lucerna - je to skvrna pokrývající čelo a nos a po stranách zasahuje až ke koutkům tlamy. Může pokrýt i chřípí, spodní část ucha a oči.
Bílý nos - bílá nebo růžová skvrna přes nozdry a horní a dolní pysk
Mléčná huba - opět bílá nebo růžová skvrna pokrývající pouze horní a dolní pysky
Šňupka ( slinka ) - růžová skvrna mezi nozdrami
Žabka - skvrna na spodním pysku
1.
1. Nosní lysina ( slinka )
2. Kropenatá lysina
3. Lysina
4. Hvězda s nosním pruhem
5. Hvězda
2.
3.
4.
5.
Na končetinách:
Bílá holeň ( podkolenka ) - bílé zbarvení zasahuje až na přední koleno
Bílá spěnka - zbarvení zasahuje spěnkový kloub
Bílá korunka - je to bílý pruh nad kopytem
Bílá patka - bílé zbarvení v zadní části nad kopytem
Zebrování - jsou to proužky tmavé srsti, které měly původně ochranný význam.
Na kopytech - nejčastěji jsou kopyta s hnědošedou rohovinou. Může však být i modročerné, bílé nebo pruhované. Světlá kopyta bývají provázena bílou spěnkou nebo podkolenkou a kopyta pruhovaná najdeme u plemen skvrnitých.
Chlupové víry - mají různé tvary a na těle je najdeme - na čele 1 - 2
- na hřbetě nosu
- na krku 1 vír pod hřívou
Úhoří pruh - prochází od hřívy přes kohoutek a hřbet až k ocasu. Téměř vždy bývá spojen se světlou srstí, ať už žlutou, modrou nebo myší, a někdy i se zebrováním na končetinách.
Znaky získané- tyto znaky se používají k upřesnění registrace koní. Každý hřebčín a jednotlivá plemena mají své vlastní značky, které se do kůže buď vypalují žhavým železem nebo vymrazují dusíkem. Oba způsoby jsou trvalé a provádí se před odstavem.
Výžehy
Máme několik druhů výžehů:
1. Kmenový - vypaluje se na levou sedlovou část, skládá se z kmenového znaku otce a arabského čísla. U plnokrevníků se znak otce vypaluje na pravou stravu.
2. Rodový - vypaluje se pod kmenovým a je to znak otce, po kterém pochází matka hříběte. Nepoužívá se u anglických polokrevníků, klusáků a chladnokrevných koní.
3. Výžeh hříběte - je to číslo, které nám vyjadřuje, kolikáté je to hříbě po určitém plemeníkovi. Výžeh hříběte se vypaluje na pravou stranu sedlové části. U anglických plnokrevníků pod znak otce.
4. Výžeh chovatelského ústavu - vypaluje se na levé stehno a u anglických plnokrevníků do levé sedlové části. Je to znak hřebčína.
5. Základní číslo - vypaluje se na levou stranu krku a je to č14. íslo, pod kterým je kůň zapsán v plemenné knize.
Mezi atypické značení koní patří:
1. Označení na kopytě - nevýhodou je, že kopyto neustále dorůstá a označení po čase mizí
5. Tetování na pysky - to je také nevýhodné, neboť je to velmi bolestivé a po čase špatně čitelné
/*

*Buldočci*

8. srpna 2008 v 20:53 | Hanini***
2 francouští buldočci byli masitě zabiti.Jeden mladík šel z buldočky na procházku a schodil je z nuselského mostu.Buldočci leželi na betoně ještě s vodítky.Spadli téměř z 30 metrů.Mladík dostal pouze pokutu neví se částka ale jasné je že je to méně než 10 000.
Víte jak tim buldočkům muselo být?Mysleli si že jdou na procházku a místo toho šli na dosti krutou smrt!Parchanti sou ty lidi já bych je zabila!Týrala je nikoli zabila a víte proč?SMRT JE VYSVOBOZENÍ!
Prosím dejte si to na blog skopírujte to je na vás jestli dáte zdroj chci jen aby všichni věděli jaký sou lidi svině!
PS:já vím netýká se to koní,ale to je teď snad jedno ne?..já to sem musela skopčit,protože je to tag hrozně nespravedlivý a hrozný až se mi z tho chce vzlykat..:'(

*Změnaa*

8. srpna 2008 v 18:39 | Hanini***
Ahojdaaa!!!Takže jsem se po dlouhé době rozhodla,žhe si změním desing....Mě se docela líbí tag doufám,žhe se bude líbit ai Vám =o)) Takže napište rzhodně do komentíků jestli se Vám líbil víc tamten nebo jestli jste s ním spokojeni atd..=o))snad se líbí....Vaše Hanini***

*HaNiNi A dUkÁt*

5. srpna 2008 v 22:30 | Hanini***
Takže jsem si tag trochu hrála mnoo...=o))!!Jinakl já a Dukátek...PROSÍM NEKOPČITTT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!NEKOPÍROVAT NÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉ MÁ PRÁCEEE!!!!
Miluju ho!

*Black list*

5. srpna 2008 v 14:29 | Hanini***
Takže,protože mám rubriku reklamy tak musím mít i rubriku black list.Black list spočívá v tom,žhe jestli nenapíšete reklamu do rubriky *reklamy SEM* nebo nějakou upoutávku,budu nucena Vás zapsat do tohoto ošklivého černého listu(mnoo i když moc černej neníXD).Tag to nepřehlédněte(myslim tu rubriku *reklamy SEM* ,abych to dělat nemusela...Vaše Hanini***♥

*Reklamy SEM*

5. srpna 2008 v 14:26 | Hanini***
Takže jsem si řekla,žhe si udělám zvláštní rubriku reklam...Budete do ní psát různé upoutávky na soutěže a takové věci.Takže ode dneška se to bude psát do této rubriky.Ten kdo napíše reklamu ne do reklam bohužel budu nucena to napsat do black listu.Díky za pochopení.Vaše Hanini***♥

*Po stopách haflinga*

5. srpna 2008 v 14:21 | Hanini***
Svaz chovatelů haflinga pořádal ve spolupráci s jihotyrolským
svazem na začátku května nejen pro čelny svazu pětidenní
zájezd do severní části Itálie,kde vzniklo plemeno hafling.
Zájem o zájezd,jehož program byl poměrně pestrý
a zajímavý,byl obrovský, a tak nás nakonec jelo téměř padesát.
Připravena byla návštěva nejen několika chovatelských
akcí,chovů haflingů, ale i dalších nekoňařských míst.
První zastávkou na cestě po stopách haflinga byl slavný hřebčín v rakouském Ebbsu,kde je v podstatě těžiště světového chovu tohoto alpského plemene.Cílem naší cesty byla Itálie,ale vzhledem k tomu,žhe Ebbs je při cestě a jedná se opravdu o chovatelsky velmi důležité a zajímavé místo,rozhodli jsme se domluvit alespoň krátkou exkurzi.Měli jsme to štěstí,že se nás jako průvodce ujal přímo ředitel hřebčína a zároveň prezident Světové haflingerské federace Johannes Schweisgut, a výklad byl tedy skutečně erudovaný.
Výběr plemeníků
V hřebčíně v Ebbsu jsou ustájeni hřebci,kteří patří rakouskému svazu,a jde o velmi kvalitní plemeníky včetně skutečných legend,jako je například slavný Afghan II,dvojnásobný světový šampion.Dále je zde umístěno asi 40 plemenných klisen a každý rok se zde shromažďují také nejnadělnější mladí hřebečci,kteří jsou odchováváni na pastvinách vysoko v horách až do věku tří let,kdy z původního počtu 250 hříbat v jednom ročníku vyselektují posuzované zhruba 25 plemeníků.Selekce je tedy evidentně velmi přísná a budoucí plemeníci musí bez výhrady splňovat nejen požadavky na exteriér,ale také být skutečně tvrdými a odolnými koňmi ,jak se haflingů zdůrazně.Kromě chovu poskytuje hřebčín zázemí pro spoustu akcí od svodů přes výběry hřebců až po podzimní dražby hříbat.Pro veřejnost je hřebčín otevřen v podstatě neustále,návštěvníci si mohou projít například napřiklad muzeum,kde jsou umístěny historické materiály,poháry z výstav a soutěží,staré postroje a další zajímavost.Kromě toho jsou zde pravidelně přehlídky a show,kde jsou haflingové předváděni ve všech typech využití,soutěže v různých disciplínách a každých pět let se zde koná světová výstava haflingů.
Úryvek z časopisu Svět koní.Srpen 2008.Nejnovější díl.Pokud si chcete přečíst zbytek kupte si ho.=o)

*Vděčnost*

1. srpna 2008 v 19:59 | Hanini***
AhoQy tag zase jsem se rozhodla,žhe napíšu,ale tentokrát Vám všem chci poděkovat za hlásky na blogu www.anyseklove.blog.cz moc Vám všem děkuji...Bez Vás by ty hlasy nebyly...Ještě jsem sice nevyhrála,ale přesto mám hodně hlasů a těch si dooprady vážím.Jinak jsem docela něco pokazila...Jedna holka(Monyys),kterou jsem požádala o to,jestli by pro mě mohla hlásnout tag si mě zapsala nebo teprve zapíše do black listu,protože jsem to nenapsala do reklam,ale tag znáte mě já,když chci něco narychlo tag vždy něco pokazímTakže mám vážně ponaučení..Jinak se Ti Monyysku moc omlouvám,žhe jsem to nezapsala do těch reklam=(mrzí mě to=(Jinak tady máte adresu blogu:
http://monyys.blog.cz/.A jinak pro návštěvníky blogu...Hlásnete pro mě na tom zmiňovaném blogu www.anyseklove.blog.cz díky moc.Vaše Hanini***

Citát:,,Člověk obklížený živly,které se spikly k jeho zkáze,by navždy zůstal otrokem,kdyby z něj kůň neudělal krále."

Díky za návštěvu a přijď zase do koňského ráje!KONĚ JSOU MŮJ ŽIVOT!