Miluj koně a on Tě bude milovat přinejmenším jako ty jeho...
Nejkrásnější pohled na svět je ze hřbetu koně...
Kůň je přítel prosím neubližuj mu...
....Miluj ho....Jako já...NAVŽDY!
Děkuji tomuto blogu,který mě učil koním,měla jsem ho moc ráda,život jde dál a já nikdy nepřestanu milovat koně..:-*

*Typy střihů*

10. července 2008 v 20:18 | Haniii
Typy střihů
V zimě koni naroste hustá srst, která ho chrání před chladem. Kůň s hustou srstí, který má provádět více než jen lehkou práci, se nadbytečně potí a v důsledku toho se necítí dobře, ztrácí kondici a může prochladnout, jestliže ho okamžitě po práci nevytřeme dosucha. Stříhání husté srsti ustájených koní tento problém odstraňuje a také zjednodušuje udržování koně v čistotě. Ostříhaného koně musíme udržovat v teple pomocí dek a pokrývek. Ostříhaný kůň, který tráví určitou část dne ve výběhu, musí mít celtovou pokrývku.
Existují různé způsoby stříhání koní podle práce, kterou vykonávají a typu srsti.
Plný střih představuje odstranění srsti z celého těla i nohou. Mívají ho poprvé stříhaní koně a při následných stříháních se nohy ponechávají nestříhané. Ponechání srsti na nohou představuje určitou ochranu před nárazy. Plný střih se používá většinou jen u koní provádějících rychlou práci, jako jsou dostihy, nebo někdy u výstavních koní pro přehlídky konající se velmi brzy na jaře.
Nejběžnějším střihem ostatních těžce pracujících koní je honební střih, který ponechává srst na nohou a pod sedlem. Důvodem pro ponechání srsti je opět ochrana. Plochu pod sedlem musíme nechat po práci dobře vyschnout..
Jak jeho název napovídá, dekový střih ponechává plochu hřbetu, beder a horní části zadku neostříhanou (a rovněž všechny čtyři nohy). Srst se odstraňuje z krku, plecí a břicha a z celé nebo z části hlavy. Dekový střih je vhodný pro koně provádějící střední nebo těžkou práci.
Koně, kteří jsou chováni venku a ustájení koně neprovádějící těžkou práci mohou být ostříháni na nízký postraňkový střih, který spočívá v odstranění srsti ze spodní části krku, oblasti mezi předníma nohama, z břicha a horní části zadních nohou. Střední a vysoké postraňkové střihy, při nichž se stříhá větší část těla a krku, se hodí pro ustájené koně provádějící těžkou práci.
U překážkového střihu se stříhá hlava, spodní část krku, břicho a horní část zadních nohou. Střih končí přesně pod ušima. Často se používá u koní pro dostihy. Mnoho plnokrevníků má jemnou srst, která nevyžaduje celkové odstranění srsti, i když provádějí těžkou práci.
Existuje řada dalších částečných střihů, vhodných pro volně chované koně, používané pouze pro lehkou práci, například příležitostné vyjížďky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Citát:,,Člověk obklížený živly,které se spikly k jeho zkáze,by navždy zůstal otrokem,kdyby z něj kůň neudělal krále."

Díky za návštěvu a přijď zase do koňského ráje!KONĚ JSOU MŮJ ŽIVOT!