Miluj koně a on Tě bude milovat přinejmenším jako ty jeho...
Nejkrásnější pohled na svět je ze hřbetu koně...
Kůň je přítel prosím neubližuj mu...
....Miluj ho....Jako já...NAVŽDY!
Děkuji tomuto blogu,který mě učil koním,měla jsem ho moc ráda,život jde dál a já nikdy nepřestanu milovat koně..:-*

*Šemík*

11. července 2008 v 8:34
Kdo by neznal naši slavnou pověst o Horymírovi a jeho věrném Šemíkovi? Určitě jste o těchto dvou už slyšeli. Ale je to všechno pravda?
Začalo to v době, kdy vládl kníže Křesomysl. Hodně se dobývalo zlato a stříbro. Hospodářství v té době hynulo, jelikož spoustu lidí podlehlo vábení lesklého kovu a opouštělo kvůli tomu vesnice. To se nelíbilo Neumětelskému vladykovi Horymírovi. Žádal Křesomysla, aby poslal horníky zpět na pole. Ale neuspěl. Jen horníky popudil a ty mu vypálili vesnici a zničili úrodu.
Horymír chtěl pomstu. Společně s muži ze svého rodu přepadl horniskou osadu Březové Hory. V osadě nezůstal kámen na kameni. Horymír zavalil doly, vypálil osady a zabil spoustu lidí. Ti co přežili si stěžovali. Chtěli Horymírovu hlavu,
Kníže Křesomysl ho tedy nechal zajmout a poté odsoudit na trest smrti. Když měl Horymír vyslovit poslední přání, chtěl se protje na věrném Šemíkovi. Vojáci uzavřeli východy a přivedli koně. Jeho majitel mu něco pošeptal. Poté se rozjeli. Jeli několik koleček a potom Horymír Šemíka pobídl ke skoku. Kůň se přenesl přes vysoké hradby Vyšehradu a dopadl do Vltavy. Se svým pánem na hřebětě doplaval až k Neumětelům. Poté bohužel zahynul.
Křesomysl Horymírovi odpustil a Šemíkovi na počest nechali postavit památní desku.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Citát:,,Člověk obklížený živly,které se spikly k jeho zkáze,by navždy zůstal otrokem,kdyby z něj kůň neudělal krále."

Díky za návštěvu a přijď zase do koňského ráje!KONĚ JSOU MŮJ ŽIVOT!