Miluj koně a on Tě bude milovat přinejmenším jako ty jeho...
Nejkrásnější pohled na svět je ze hřbetu koně...
Kůň je přítel prosím neubližuj mu...
....Miluj ho....Jako já...NAVŽDY!
Děkuji tomuto blogu,který mě učil koním,měla jsem ho moc ráda,život jde dál a já nikdy nepřestanu milovat koně..:-*

*Jednorožec kůň s rohem*

11. července 2008 v 8:32
Tento krásný bílý kůň, se zlatým rohem, rostoucímu mu z čela a se zlatými kopyty je ztělesněním dobra. Bylo o něm natočeno již spoustu filmů a napsáno mnoho knih. Jestli však opravdu existuje nebo ne, se jentak nedozvíme. Všichni můžeme pouze spekulovat. Legendy praví, že byl jednorožec velice citlivý a hodný tvor. Nikdy by dobrovolně neublížil ani mouše. Ba naopak - když byl někdo nebezpečí, tento obětaví kůň mu co nejrychleji přispěchal na pomoci. Jednorožci byli také nesmírně plaší a zkrotit se nechali jen mladou dívkou, která byla panna a stvořená pro dobro. Jakmile jenorožec zahlédl někoho zlého s nedobrou duší, na místě se rozplynul.
Každá legenda tvrila, že byl jednorožec soucitný a simbolizující jak moudrost, tak citlivost a láskyplnost. Většina se však neshodla, jakéže byl barvy.
Někteří říkali, že byl černý, druzí tvrdili, že mohl být šedivý, ale nejvíce se jich shodlo na barvě mořské pěny. Ostatně tak je nejvíce zobrazován.
Věřilo se také, že jeho roh má zázračné účinky v medicíně. Proto mnoho jednorožců přicházelo o život.Nějakou dobu byl jednorožec považován za nosorožce, ale potom byl officiálně uznán nosorožec...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Kdo je hezčí?

Hafling
Frísák

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Citát:,,Člověk obklížený živly,které se spikly k jeho zkáze,by navždy zůstal otrokem,kdyby z něj kůň neudělal krále."

Díky za návštěvu a přijď zase do koňského ráje!KONĚ JSOU MŮJ ŽIVOT!