Miluj koně a on Tě bude milovat přinejmenším jako ty jeho...
Nejkrásnější pohled na svět je ze hřbetu koně...
Kůň je přítel prosím neubližuj mu...
....Miluj ho....Jako já...NAVŽDY!
Děkuji tomuto blogu,který mě učil koním,měla jsem ho moc ráda,život jde dál a já nikdy nepřestanu milovat koně..:-*

Červenec 2008

*HELP PROSÍM*

31. července 2008 v 21:47 | Hanini***
AhoQy!!!Mám na Vás důležitou prosbu...Mohli byste hlásnout na tomto blogu:http://anyseklove.blog.cz/ Plosím,plosímm hlásněte plo mě..Vžně mi na tom záleží♥♥Prosím hlásněteXD!!♥♥Moc mi na tom záleží..Jsem jako Hanini*** je tam žhe mi je 12 a žhe mám blog o koních a vše kolem nich..plllls hlásněte♥♥Vaše Hanini***

*Já a Dukát♥♥*

31. července 2008 v 10:25 | Hanini***
Ahoj všici,takže....Tak jsem si domluvila na prázky výcvik.Učí mě Péťa (od mého strýce bratr).Je moc hodný a skoro pořád je s ním srandaa.Chová huculy ,Anglického plnokrvníka a Quartera.Já jezdím na Dukátovi,ale jsou tam také jiní koně.:Sharkan(hucul),Tenessi(Anglický plnokrevník),Vanessa(matka Vendelínka)(hucul),Dukát(hucul)Cony(Quarter).Péťa má hříbě,které se jmenuje Vendelínek-neboli Vendy.Právě teď připouští klisnu(od Péťi kamaráda) a Pertrovýho Sharkana.Takže spolem budou mít hříbě.A také si teď Péťa kupuje nové hříbě(klisnu)takže bude mít hříbata tři..Z toho nejstaršího Vendyho.Jinak já tu mám zatím jen fota,když mě etě Petr držel(projistotu)a já si ho řídila sama,ale teď už sama řídím koně.Takže zatím nemám fota,když už ho sama řídím..,ale myslím žhe přidám pokud budu mít čas a lebo nezapomenu fotoaparátXDTak myslím,žhe jsem toho nažvanila dost tak prosím ukažte fotaaa:
No jooo Dukátek=)Já ho Tak miluju...stlaštně moooooooooooooooooooooooc MoOoOoOoOoOoOoOoOc ho MILUJU A STEJSKÁ SE MI PO TOBĚ...:):)♥♥♥♥MY DVA FOREVER!
Tak a to je Péťa a Dukátek
A to je pejsánek Arta....ještě je tam Uta
Jasánek žhe kobylince
To jsem já a Dukátek hrozně moc hezká fotka♥♥♥MILUJU JÍ♥I LOVE DUKÁT♥♥
Ze začátku mě Petr vedl,ale teď už jezdím sama..XD♥Z toho jak jezdím sama,ale nemám foto..


Mám Tě moooc ráda,Miluju Tě,Dukáte.....Díky Pé´to že jsi mě toho tolik naučil...♥

*Diplom za bleskovku č.1*

28. července 2008 v 13:28 | Hanini*****
Tákže....Mé první bleskajdy se bohužel zůčatnily jen dvě holky:plysacek4 a anysek...Nic jsem neočekávala,ptotože jsou prázky a tag další bleskajdu udělm až v září.Tady je diplom.BLAHOPŘEJI!
Doufám,žhe se líbí.

*Americký Quarter*

28. července 2008 v 10:39 | Hanini***
Popis♥Hlava qurtera je malá,široká,s malýma špičatýma ušima,záď a vnitřní strana stehen jsou výrazně osvalené.Kohoutek je dobře stavěný a poskytuje dobrý základ pro sedlo.Quarter má hezkou stvbu těla,je inteligentí a dobře se cvičí.
Zajímavost♥Sdružení American Quarter Horse Association bylo založeno v roce 1940 a je největší světovou organizací sdružující chovatele jednoho plemene.Má téměř čtyři miliony členů.
Využití♥Většině lidí se při zmínce o quarterech vybaví westernové ježdění ,ale quarter je rovněž koněm závodním.Dnes je předvádí při rodeu nebo pólu,často se využívá pro terénní i rekreační jízdy.
Zbarvení♥Jsou povoleny všechny plné,tedy nesmíšené barvy,ale kůň může mít zbarvení na nohou úa na hlavě.Pokud má po těle nepravidelné bílé skvrny označuje se jako paint.
Výška♥V průměru 152cm.
Zajímavost♥Quarter Horse dostal své jméno podle délky tratí,na kterých dříve soutěžil.Dostihy byly oblíbenou zábavou jeho chovatelů,aýle trať tehdy nebývala delší než čtvrt míle(quarter of a mile).

*Bleskovka č.1*

24. července 2008 v 10:01 | Hanini***
Tákže máme tu mojí první bleskajdu...,ale POZOR!!Jen prvních 5 lidí se počítá!!!Takže je to o hodně o rychlosti.Prosím začínáme:
1.Máš rád/a koně?
2.Líbí se ti můj blog?
3.Máš koně?
4.Jezdíš na koni?
5.Kolik ti je let?¨
6.Umíš malovat nebo kreslit?
7.Chceš být mé SBčko♥♥?

*Ahojkyy♥*

21. července 2008 v 9:03 | Hanini***
Takže ahoj lidičkyy!!!Já doufám,že se Vám vede také tak dobře jako mě!Právě tento týden jdu ke koním a Péťa mě bude učit nějaké to ježdění!!Já jsem takkk moooc happy!!!!!!!!!♥♥♥Péťa chová huculy a jednoho Quartera♥.Tk hezký prázky a užijte si to s koníčkama jako já!♥♥♥♥♥♥

*Stříbrné podkovy*

21. července 2008 v 8:52 | Hanini***
Takže tady máte další edici.Jmenuje se STŘÍBRNÉ PODKOVY♥ a je moooc pěknáTk doufám,že Vám stručné popisky vystačí k tomu,abyste si ji třeba později koupili.♥♥♥♥
  • Autor - Allison Estes
  • Nakladatelství - Klokan
První díl, Modré stuhy: Rodiče Megan a Maxe se rozhodli přestěhovat se. Megan s Maxem se učí jezdit na koních a mají vlastní koně Šibalku a Nanuka. Budou teď pokračovat v tréninku v nové stáji Bodláčí vrch. Megan se na změnu těší, zatímco Max to vidí černě. Když pak dorazí na místo, Max se seznámí s Keithem, bezvadným klukem jezdícím na klisně, a tu si oblíbil i jeho Nanuk. Naopak Megan nejprve naráží na samé problémy. Potom pozná Chloe a brzy se z nich stanou nejlepší kamarádky. Jenže jakmile se Megan rozhodneudělat z Chloe šampionku a umožnit jí naplnění jejího snu, všechno se zkomplikuje.
Druhý díl, Noční tábor: Megan objeví hrob dívky, která žila na farmě Bodláčí vrch před více než sto lety. Říká se, že její duch se stále potuluje po pastvinách a hledá svého milovaného bělouše. Megan bojuje se strachem, ale když během nočního táboření nedaleko staré stáje zmizí Amanda i její kůň, vydá se ji Megan hledat. Není si vůběc jistá, zda najde ztracenou dívku nebo se ocitne tváří v tvář duchovi z minulosti!
Díl třetí, Velké vítězství: Trenérka Sharon se pilně připravuje na olympiádu v Atlentě. Její svěřenci by moc rádi jeli s ní, avšak takový výlet je velmi nákladný, a rodiče trvají na tom, aby si děti vydělaly aspoň část peněz samy. Členové klubu Bodláčí vrch dostanou naštěstí skvělý nápad: chtějí na farmě zorganizovat jezdeckou soutěž. Sharon s tím souhlasí, dokonce nabídne vstupenky na olympiádu jako hlavní cenu. A tak začínají nejen organizační přípravy, ale také pilný trénink - vždyť kdo by netoužil vyhrát?
Díl čtvrtý, lákavá výměna: Megan miluje svého ponyha Šibalku, ale už dlouho sní o jízdě na Princovi. Tento nádherný hřebec patří Amandě, která si ho ani moc neváží. Jednou se Amanda při tréninku rozzlobí nad princovou neposlušností a navrhne, aby si s Megan koně vyměnily. Měgan je štěstím bez sebe, zejména při představě, že na něm pojede i během soutěžní přehlídky. A ta se kvapem blíží.
5 díl, Záhada zlaté medaile, vypráví o tom jak děti odjeli na olimpiádu. Někdo ale chce ale Shraonině Kvasarovi s kterým soutěží ublíží. Málem mu to vyšlo, ale to by tam nesměl být klub Bodláčí vrch...
Díl 6, Nerozluční kamarádi. Chloin poník Skokan se konečně uzdravil. Amanda, ktewrá jí ho dala když si nohu poškodil hop ale teď chce zpět. To Chloe nesmí dovolit a když i její matka chce skokana prodat, rozhodne se ho unést. Megan ji ale nakonec oběví a útěk jí rozmluví.♥♥♥♥♥

*Modlitba hříběte♥*

21. července 2008 v 8:36
Když se tráva v jarním slunku zelená
a kopytům je do skoku,
proč mi, Bože, musí strach
srdce ochromit?
Uháním
a vítr mi hřívu splétá.
Uháním
a štěstí běží o závod.
Uháním
a klopýtám o svou radost.
A přece neuniknu z vězení svých vyplašených očí,
které stejně nezachytí
neklid rozptýlený po světě.
Bože,
když se mezi stébly začne plížit noc,
vyslyš moje naříkavé ržání
a dej,
ať zaplane ve tmě jasná hvězda,
která můj strach zaplaší.
Amen.♥

*Pro zamyšlení:(*

19. července 2008 v 10:29 | Hanini***
Moc smutné,ale je to pravda.Dík autorovi.

* It's my life*

18. července 2008 v 21:49 | Hanini***

*Wild horses*

18. července 2008 v 21:45 | Hanini***

*1 kresba*

18. července 2008 v 13:58 | Hanini*****
Tákže kreslila jsem to 18.7. 2008
A předloha byla tato:
Toto byla přřeedlohaa
A teď tu máme mojí kresbu:
heh to je větší a mám to ještěv menším:
omlouvám se za kvalitu...Fotím mým mobileem
příště bude další...Tak jak se vám líbí?

*Můj smutný proslov:'(*

18. července 2008 v 12:46 | Hanini***
Ano,Ano...Je to hrozné..PROČ SAKRA JSTE TAK BEZCITNÍ?!!!?!Proč když se vám kůň nelíbí proč ho poošlete na jatka?!?!?!Co vám ty zvířátka udělaly...Vadí vám,že snad žijí?!Vždyť vy taky žijete a nebylo by vám přijemné vám lidem kdyby vás někdo mučil a týral jenom proto,že by jste někomu nevoněl/a!A co byste dělali kdyby e to obrátilo no?Zvířata by týraly lidi!!ÓÓ no to by bylo strašné,viďte vy hnuní a bezcitní milovníci kožichů..kůží atd...Copak vám by bylo příjemné kdyby někdo nosil vaší kůži?Mnozí z vás řeknou:To je ale něco úplně jinýho!TO TEDA NENÍ!Přece nepříjde zvíře do krámu a řekne naval prachy nebo tě zabiju!!A tto jenom ta hnusná dnešní doba dovoluje takové hnusnousti.Co vám ty zvířata udělaly...Denně zemře tisíce tuleňů,lachatnů,koní,ptáků,lišek,slepic,slonů,psů,koček,zajíců,jelenů,krav,prasat..a mnoho dalších zvířat...,ale to není v televizních novinách co?!!!!!!!!!!Vy nejdete do kriminálu...JAKTO?!Vždyť je to taky zločin!!!!!!!!!!!!!!JE TO ZLOČIN CHCÍPNĚTE!!!!!CO VÁM TY ZVÍŘATA UDĚLALY NO CO?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ZASTAVTE JATKA,PUŠKY,PROPASTI,ŘEZNICTVÍ,STUDENÉ KLECE...............ATD,....................ČLOVĚK JE NETVOR A NEZASLOUŽÍ SI ŽÍT!!!!!!!!!!!!!!!!!:'(:'(
Hanini***

*!!ZASTAVTE TO!!*

18. července 2008 v 12:31 | hodně lidí

HELP US! Dont close your eyes!!!(tento článek jsem zkopírovala z jednoho pěkného blogu.Zkopírujte si ho na svůj blog,aby každej věděl,jak moc zvířata trpí kvůli lidem.Viděli jste snad,že by třeba kůň přišel do trafiky a řekl by:Naval cukr nebo střelím!...Tak jako zvířata potřebují žrádlo..Tk my si chceme nahrabat co nejvíce peněz... óó módní trendy!:(


Den co den, když zapnete televizi, objeví se hrůzné zprávy.
Šedesát mrtvých v Iráku, zapálené kostely, unesená letadla, zbité děti a spousta dalších LIDSKÝCH krutostí.
Ale nikdy se neobjeví, kolik polárních lišek bylo dnes zabito, kvůli kožichu jedné latinsko-americké zpěvačky.
Nikdy si na přední straně novin nepřečtete, kolik mladých tuleňů bylo dnes BRUTÁLNĚ ubito pro maso.
Ani nahou celebritu na poslední stránce nevystřídá článek o tom, jak dnes POMALU umírala bílá perská kočička na laboratorním stole.
Je to tak lepší, pro slabší povahy?
Je to tak lepší, pro svět?
Je to tak lepší, pro ty tisíce týraných zvířat?
Co proboha udělaly tak strašného, že je takhle trestáme?
Že jim do očí kapeme kyseliny, že je omračujeme elektrickými obušky, STAHUJEME ZA ŽIVA a držíme je ve studených klecích?
A co nás k tomu vůbec opravňuje?
To, ž neumí mluvit?
A kdyby mluvit uměly, co PĚKNÉHO by nám k tomu asi řekly?
"Dobrý den, pane. Jen mne nekrmte, abych šla lépe stáhnout. Jestli můžu radit,držte mne v zimě, abych mněla hustější kožich. A jestli můžu mít jednu prosbu, zabijte mne zlomením vazu, protože to je jeden z mála způsobů, kdy ZEMŘU HNED!"
Tohle by vám určitě řekla liška, kterou strkáte do klece. Které je jasné, že až zavřete ty dvířka, bude konec svobody. Konec života.

Bohatá DÁMA si koupí norkový kožich. Později si stěžuje své známe, jak moc drahý byl i po slevě.
Drahý?
Jaká cena by zaplatila utrpení šedesáti norků?
Jaká cena by vykoupila jejich utrpení?
Kolik by člověk chtěl za pouhých šedesát norků?

Můj článek nic nového nepřinesl. Žádné zvíře neoživil a žádnou "milovnici kožešin" nepřesvědčil o tom, aby přestala milovat kožešiny a nezabíjela kvůli tomu zvířata. Přesto prosím, večer při těch zprávách o šílených vrazích a atentátech na školní autobusy, se zamyslete. Oni (na rozdíl od nás) nic nikomu neprovedly. Jen se ve světě začali rodit lidi, co mnohem raději pohladí koženou sedačku než zvířátko. Pokud to tak půjde dál, brzy si budeme moci prohlédnou poslední lišku, norka a tuleně vycpaného za prosklenou výlohou s nápisem: Nešahat!

*Rozvrhy hodin*

17. července 2008 v 20:45 | Hanini***
Táákk tady jsou mé tvorby...Samozdřejmě ,že s motivem koníčkůů...Ale můžete jen vytisknout!!NEKOPÍROVAT!A NESMÍ se to dát na blog a dokonce VYDÁVAT ZA SVÉ!!!
Tááákžeee toto je moje 2 tvorbaa
XD......A toto je moje 1 tvorba

*Animacee koníčkůů*

17. července 2008 v 18:24 | Hanini***
Tááák...A máte tady pááár animacííí a čeho?Mnoo..PŘECE KONÍ!XD
Heyyy!Moc hezkýý!
Koně s vozeem!
Appalosa
bílý kůň
kůň Převalského
Kůň v klusu
Kůň v kroku
Kůň ve cvalu
JeZdEc A kŮň
Heyy ten se mi podobáXD
HřEbElCoVáNí

*Kresbičky koníčkůů*

17. července 2008 v 18:07 | Hanini***
Táááákžeee...Tady máte pár kresbiček koníčků!!
Mno to jeee spíš malba,ale tak cooo budu v kresbách mít i malby XD
Heyyyy to je mooc hezký..a blablubla XD
Hey!A máme tu malbu!
BlAcK aNd WhItE
Pravděpodobně ten velkej bude Frisákk!
Hey!Hey!To jsem já a můj DRUŽNÝ kůň XD XD!Hey hey!!Jiináák malbaa
Hustěě
Asikk Hafling?MaZelL!
ich,ichich a bláblůblá¨
V řadě za sebou tři koníci jdou cválají si slaaadce cestou necestouuuu Jezdce nemají cestu neznají vyšli prostě do světa a vesele si cváálajíí íhá,íhá íhá...XD..Moje přeměněná píseňxD
Mňammm ty jablka byly tag dobrý,že jsem jich přecpall!Mňam,mňam
No,nekoukej tak na mě..Já vím,že jsem oslnivý..Tak nekoukej a kokej si mě dát na tapetu plochy jinak Ti neposloužímXD!

*Já mám koně*

17. července 2008 v 15:50 | Hanini***
No...Tento časopis moc neznám...Myslím,že je docela hezký mno...První dojem
Mnoo tag tady máte jedno z čísel

*appalosa*

13. července 2008 v 11:18 | Hanini***
hříbě Appalosy

*Loutka*

13. července 2008 v 10:19 | Hanini****
!NEKOPÍROVAT!
Tak toto je hlava té loutky(omlouvám se za kvalitu)
Tělo loutky
Nohy loutky
Celá loutka(Omlouvám se za kvalitu)
Brzy budu přidávat další kresby mé máti!
Na přání pro Conuska od Hanini***

Citát:,,Člověk obklížený živly,které se spikly k jeho zkáze,by navždy zůstal otrokem,kdyby z něj kůň neudělal krále."

Díky za návštěvu a přijď zase do koňského ráje!KONĚ JSOU MŮJ ŽIVOT!